Badania postaw i opinii pracowników

Badaniami postaw i opinii pracowników zajmuję się już od ponad 10 lat. Pracując w Sedlak & Sedlak współtworzyłem portal badaniaHR.pl.

O tym, dlaczego warto pytać pracowników o zdanie, przeczytasz w moim tekście: Dlaczego warto prowadzić badania postaw i opinii pracowników?.

Jeśli szukasz wskazówek, jak zaplanować i przeprowadzić proces badania opinii pracowników od A do Z, znajdziesz je w zaproponowanym przeze mnie modelu badań postaw i opinii pracowników.

Chcesz lepiej zrozumieć, w jaki sposób badania pracowników mogą przełożyć się na ich zaangażowanie? Zachęcam Cię do przeczytania mojego tekstu: Zarządzanie zaangażowaniem w pracę w świetle teorii wymagań i zasobów pracy oraz do zapoznania się z raportem mojego autorstwa: Wypalenie zawodowe – fakty, mity, kontrowersje.

Szukasz czynników wpływających na satysfakcję z pracy, proponuję Ci lekturę mojego tekstu: Teoria satysfakcji z pracy Hackmana i Oldhama, czyli co sprawia, że jesteśmy zadowoleni z pracy?

Prowadzisz badania w środowisku online? Skorzystaj z mojego poradnika:
E-badania – analiza wybranych problemów internetowych badań postaw i opinii.

Poszukujesz narzędzi do badań lub inspiracji do stworzenia pytań, które móżna by wykorzystać w badaniu, może zainteresują Cię przykłady narzędzi, które stworzyłem:
badanie satysfakcji z pracy,
badanie zaangażowania w pracę,
badanie percepcji wynagrodzenia za efekty,
badania wymagań i zasobów pracy,
badanie doświadczeń z e-learningiem,
badanie systemów oceny okresowej.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu badania lub interpretacji jego wyników, zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.